افزایش ورودی گوگل

افزایش ورودی گوگل


Rate this post

سلام. {افزایش ورودی گوگل – 6 گام اولویت بندی جستجو طبیعی پولی} ترجمه ای دیگر از سایت مرجع {Search Engine Journal} است که من امیر کرابی مشاور سئو و کارشناس دیجیتال مارکتینگ و مریم زارعی (کارشناس تولید محتوا) و محمد مهدی حسن زاده (کارشناس تولید محتوا) این مقاله را خدمت شما ارائه می کنم. امیدوارم از این مقاله لذت کافی را ببرید.

 

هم افزایی بین جستجوی پولی (SEM) و جستجوی طبیعی یا ارگانیک (SEO) به دلیل مزایای بسیاری که یک کسب و کار می تواند از هم افزایی خود تجربه کند، همچنان یک موضوع محبوب است.

از تکیه بر نتایج ارگانیک برای جبران هزینه‌های جستجوی پرداخت شده تا استفاده از تنظیمات هدف‌یابی جستجوی پولی گرفته تا تطبیق نتایج برای مخاطبان متمایز، فرصت‌های فراوانی برای هم افزایی جستجوی ارگانیک و پولی وجود دارد.

حرکت گوگل برای اولویت بندی منطبقات گسترده در جستجوی پولی در سال جاری، فوریت بیشتری را برای هم افزایی جستجوی طبیعی و پولی ایجاد می کند.

کنترل کمتر بر نتایج جستجوی پولی، شانس بیشتری وجود دارد که کمپین‌های جستجوی پولی تلاش‌های جستجوی طبیعی را کنیبالیزیشن کنند.

بازاریابانی که به طور مرتب اشتراک گذاری ترافیک ارگانیک و پولی را کنار هم بررسی نمی کنند، از مشاهده گسترش جستجوی پولی برای جذب ترافیک بیشتر از نتایج جستجوی جدید شگفت زده خواهند شد. این ممکن است به خوبی تبدیل نشود و ممکن است لازم به حذف باشد.

با این تغییر در چشم انداز جستجوی پولی، یک استراتژی جستجوی جامع ایجاد کنید. این شش مرحله را دنبال کنید تا مطمئن شوید که تمام نتایج جستجوی پولی جدید را برای جستجوی ارگانیک را بررسی می کنید.

قبل از ایجاد استراتژی‌هایی برای اولویت‌بندی تلاش‌های جستجوی طبیعی و پولی، مهم است که چند قدم اساسی بردارید و روند تحلیل سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید.

1. کمپین های جستجوی پولی خود را بازسازی کنید

ابتدا مطمئن شوید که کمپین های جستجوی پولی شما آخرین شیوه‌های بهترین کلمات کلیدی را اتخاذ کرده‌اند.

به طور خاص، تلاش های خود را برای استفاده تطابق گسترده با توجه دقیق به کلمات کلیدی منفی، بازسازی کنید.

از یک طرف، کمپین شما احتمالاً از نظر تعداد گروه ها و کلمات کلیدی مثبت کاهش می یابد.

در عین حال، تعداد منفی ها باید افزایش یابد. کلمات کلیدی منفی برای جلوگیری از هدر رفتن بودجه و اطمینان از اینکه تبلیغات جستجوی پولی فقط در شرایط دلخواه نمایش داده می شوند، مهم تر از همیشه هستند.

2. پایه های عملکرد جدید را ایجاد کنید

قبل از طراحی استراتژی‌هایی برای هم افزایی طبیعی و پولی، ایجاد خطوط پایه عملکرد جدید در جستجوی پولی و ارگانیک ضروری است.

داده های آماری معنادار را دریافت کنید

با تغییر ساختار حساب جستجوی پولی خود، مطمئن شوید که داده های آماری قابل توجهی در مورد کمپین های خود دریافت می کنید تا پویایی عملکرد جدید را درک کنید. هر چه چرخه تبدیل سایت شما طولانی تر باشد، مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید.

با این حال، ارزش آن را دارد. ابتدا، داده های جستجوی پولی تمیز و قابل اعتماد را دریافت خواهید کرد.

دوم، این دوره کالیبراسیون به عنوان زمان تنظیم مجدد برای جستجوی ارگانیک و تنظیم حضور ارگانیک شما دو برابر خواهد شد.

به تنظیم موارد منفی جستجوی پولی خود ادامه دهید

در طول دوره کالیبراسیون بالا، گزارش‌های جستجوی پولی خود را به دقت بررسی کنید تا کلمات کلیدی منفی بیشتری استخراج شوند.

استفاده از اسکریپت ها برای خودکارسازی حداقل برخی از مراحل به شدت توصیه می شود. استفاده از لیست های کلیدواژه منفی در کتابخانه های مشترک به کاهش وزنه برداری دستی کمک می کند.

نظارت بر تغییرات در مقابل خطوط پایه قبلی

و همچنین “مقایسه قبل و بعد” (یعنی مقایسه با دوره قبل از تغییرات)، به تغییر با دوره مشابه یک سال قبل نگاه کنید تا بتوانید هر فصلی را در نظر بگیرید.

3. از معیارهای چندگانه موفقیت استفاده کنید

در نظر بگیرید که کدام معیارهایی برای مقایسه مهم هستند و برای تیم شما قابل اجرا هستند.

اگر تأثیرگذاری بر یک KPI برای تیم شما سخت باشد، اهمیت در درجه دوم قرار می گیرد.

به جای سنجاق تجزیه و تحلیل به یک معیار موفقیت، از یک رویکرد وزنی و چندگانه استفاده کنید.

  • نرخ تبدیل، هزینه یا رویداد تبدیل: بصری‌ترین معیارها در نظر می‌گیرند که استفاده از هر بازدید از سایت چقدر موفق و پرهزینه است. سایر معیارها توضیح خواهند داد که چرا یک عملکرد مشخص مشاهده می شود و چگونه آن را بهبود می بخشد.
  • کلیک ها یا بازدیدها: این یک راهنمای مفید برای اولویت بندی فرصت ها است. هر فرصت یا بینش شناسایی شده باید آزمون مقیاس پذیر بودن را به اندازه کافی برای تأثیرگذاری بر تجارت شما پشت سر بگذراد. فرصت‌هایی که تأثیر ترافیک محدودی دارند، در نهایت ارزش سرمایه‌گذاری در منابع را ندارند، با توجه به تأثیر اندک آن بر نتیجه.
  • نرخ پرش: نرخ پرش که اغلب در سئو استفاده می شود و برای جستجوی پولی نادیده گرفته می شود، اگر هدف کاربر شما با پیام نتیجه جستجو (در ادامه در مورد آن بیشتر) و محتوای صفحه فرود همسو باشد، شاخص خوبی است.
  • زمان حضور در سایت، بازدید از صفحه، صفحات بازدید: همراه با نرخ پرش، دانستن مدت زمانی که کاربران در سایت سپری می کنند و مقدار محتوایی که مصرف کرده اند، زمینه بسیار مورد نیاز را برای معیارهای تبدیل فراهم می کند. آیا افراد پس از دیدن محتوای زیاد، تبدیل ضعیفی دارند؟شاید آنها فوراً کار را ترک نکنند، اما هنوز نمی توانند آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند، یا تبدیل ها با بازدید بالای صفحه قوی هستند. این فرصتی است برای بررسی محتوای صفحه فرود و کوتاه کردن سفر سایت.
  • نرخ کلیک (CTR): اگر فرصت ترافیک بسیار بیشتر از بازدیدهای شما است، CTR معیار خوبی برای نگه داشتن فرصت های به ظاهر کوچک در رادار است. در اینجا، حتی یک بهینه سازی کوچک زبان SERP به طور قابل توجهی ترافیک سایت را افزایش می دهد.
  • رتبه موفقیت: هرگونه تجزیه و تحلیل جستجوی ارگانیک در مقابل پولی بدون در نظر گرفتن رتبه یا موقعیت SERP ناقص خواهد بود. این می تواند چیزهای زیادی در مورد عملکرد توضیح دهد، اما اولویت دادن به یک نتیجه طبیعی یا پولی نباید فقط بر روی رتبه بندی تمرکز کند. به حداکثر رساندن تبدیل ها و ترافیک سایت می تواند حتی بدون رتبه بندی در موقعیت های جستجوی ارگانیک یا پولی به دست آید. قرار گرفتن در فاصله قابل توجه از چندین لیست هنوز ارزش هیجان انگیز بودن را دارد.

4. مشارکت جستجوی ارگانیک و پولی را برای افزایش تعامل سایت تجزیه و تحلیل کنید

همانطور که روندهای جستجوی طبیعی و پولی تثبیت می شوند، نحوه تعامل کاربران با بخش های مختلف سایت شما را تجزیه و تحلیل کنید و تا چه حد جستجوی طبیعی در مقابل جستجوی پولی این فعالیت ها را هدایت می کند.

با این اطلاعات، می توانید تعیین کنید که آیا تلاش های جستجوی پولی مکمل جستجوی طبیعی است یا خیر.

در نظر بگیرید که چگونه هر کانال باعث ایجاد تعامل با هر منطقه وب‌سایت می‌شود و تا چه حد هزینه ترافیک جستجوی پولی و منابع جستجوی ارگانیک بر اساس اینکه چگونه تعامل از هر کانال از اهداف تجاری پشتیبانی می‌کند، ارزشمند است.

با غیرمستقیم بودن هزینه‌های جستجوی طبیعی، اغلب تمایل به مشاهده ترافیک ارگانیک به عنوان «رایگان» وجود دارد. با این حال، این اتفاقی نیست، که ناشی از ایجاد محتوا و تلاش‌های بهینه‌سازی سایت است.

همچنین می‌تواند به طور مؤثری با جبران فعالیت جستجوی پولی پرهزینه، صرفه‌جویی در جستجوی پولی ایجاد کند. بنابراین، صرفاً منصفانه است که هزینه منابع و برنامه های جستجوی طبیعی را در کنار آن لحاظ کنیم.

این زمینه را برای نحوه تراز کردن استراتژی های جستجوی ارگانیک و پولی برای حمایت از نیازهای کسب و کار به طور کلی فراهم می کند.

اگر هزینه‌های جستجوی پرداخت‌شده در حال افزایش است (برای شروع پس‌انداز) یا اگر فعالیت جستجوی پولی برای افزایش بیشتر افزایش یافته است، جستجوی طبیعی را افزایش دهید.

از طرف دیگر، زمانی که ترافیک جستجوی طبیعی جذب یا رشد آن چالش برانگیز بوده است، جستجوی پولی ارزش اولویت بندی را دارد.

در حالی که جستجوی پولی یا طبیعی ممکن است به نقشی پیشرو ختم شود، ارزش آن را دارد که یک کانال را به هزینه کانال دیگر انتخاب نکنید.

از آنجایی که فضای جستجو تکامل می یابد و رفتار مخاطبان برای کانالی که از اولویت برخوردار است تغییر می کند، بهتر است حضور پایه حفظ شود. سپس در صورت نیاز بدون انجام این کار از ابتدا می توان آن را افزایش داد.

5. چشم انداز کامل SERP را درک کنید

یک استراتژی جستجوی واقعا جامع بدون در نظر گرفتن چشم انداز رقابتی ناقص خواهد بود.

مقایسه عملکرد جستجوی طبیعی و پولی شما مفید است، اما انجام آن بدون زمینه افرادی که در کنار آنها ظاهر می‌شوند، دیدگاه‌های ارزشمندی در مورد اینکه چرا نتایج ممکن است باشند را از دست می‌دهد.

ترکیب بینش های جستجوی رقابتی و جهانی برای تجزیه و تحلیل کامل جستجوی ارگانیک در مقابل طبیعی ضروری است.

  • مرتب سازی سخت تر می شود زمانی که نتایج ارگانیک اولیه در SERP بسیار پایین تر از آن چیزی است که رتبه های بالاتر آنها نشان می دهد. اولین نتیجه ارگانیک معمولاً در زیر فهرست‌های متا جستجو، خرید و جستجوی پولی ظاهر می‌شود، بنابراین در اولین موقعیت ضمنی که کاربر می‌تواند ببیند قرار نخواهد گرفت.
  • پیام رسانی و توضیحات ارگانیک در تبلیغات بسیار مهم است برای درک آنچه در محل اتفاق می افتد. عملکرد ضعیف می تواند به دلیل داشتن توضیحات نتایج ارگانیک قانع کننده تر رقبا باشد یا دارایی های متعددی که در SERP ظاهر می شوند، نه گام های اشتباه در تاکتیک های جستجوی ارگانیک یا پولی خود.
  • ناهماهنگی تجربه صفحه فرود با آنچه کاربران در SERP می بینند، پویایی دیگری است که باید به آن توجه کرد، به ویژه با در نظر گرفتن تجربه دستگاه تلفن همراه. با توجه به نتایج جستجوی طبیعی که به شدت توسط الگوریتم ارگانیک تعیین شده است، دستیابی به دید مطلوب ممکن است چند دور طول بکشد.

6. ایجاد یک مرور منظم با فرآیند گزارش دهی مقیاس پذیر و مالکیت مشترک

در نهایت، یک فرآیند مقیاس‌پذیر ایجاد کنید که امکان جمع‌آوری، اندازه‌گیری و به اشتراک‌گذاری بینش مداوم را فراهم می‌کند.

نظارت دقیق برای شناسایی روندهای نوظهور و اطمینان از اینکه هر گونه تغییر به سرعت مورد توجه قرار می گیرد، کلیدی است.

در انجام این کار، اطمینان حاصل کنید که یافته های جستجوی طبیعی و پولی به طور مشترک با مالکیت واحد بررسی می شوند.

اغلب اوقات، عملکرد جستجوی پولی و ارگانیک به طور جداگانه گزارش می‌شود، بدون اینکه روش آسانی برای تراز کردن آنها برای تجزیه و تحلیل مشترک وجود داشته باشد.

در حالت ایده‌آل، مالکیت موفقیت در عملکرد جستجوی ارگانیک و پولی در یک تیم و همان سرنخ قرار می‌گیرد.

علاوه بر تسهیل چشم انداز جستجوی مشترک، داشتن یک ذینفع منحصر به فرد برای استراتژی جستجوی طبیعی و پولی تضمین می کند که هیچ یک از کانال ها بر دیگری ترجیح داده نمی شود، با تاکتیک های پولی و ارگانیک که واقعاً یکدیگر را تکمیل می کنند.

خلاصه

با به روز رسانی اجرای جستجوی پولی برای در نظر گرفتن آخرین پویایی تطابق گسترده و رویکردی مکمل بین جستجوی طبیعی و پولی، شما آماده هستید که جستجوی طبیعی و پولی را به بهترین نحو به کار بگیرید.

راه‌اندازی گزارش‌دهی مشترک مقیاس‌پذیر و مالکیت منفرد برای موفقیت در جستجوی طبیعی و پولی، تضمین می‌کند که سازمان شما فرآیند، ابزار و افراد مناسبی را برای اولویت‌بندی تلاش‌های جستجوی طبیعی و پولی به بهترین نحو در اختیار دارد.

سایر مقالات مرتبط با سئو سایت

سئو سایت در کرج

سئو سایت یعنی چه – ۵ کلید برنده شدن کسب و کار شما

چگونه سئو سایت را افزایش دهیم – ۳۰ دقیقه استراتژی سئوی محلی هر هفته

منابع محتوای {افزایش ورودی گوگل – 6 گام اولویت بندی جستجو طبیعی پولی} :

6 Steps To Prioritize Natural & Paid Search In A Holistic Search Strategy

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید