سئو سایت شرکتی

سئو سایت شرکتی


Rate this post

سلام. {سئو سایت شرکتی با محاسبه کل بازار آدرس پذیر 1402 (TAM)} ترجمه ای دیگر از سایت مرجع {Search Engine Journal} است که من امیر کرابی مشاور سئو و کارشناس دیجیتال مارکتینگ و محمد مهدی حسن زاده (کارشناس تولید محتوا) و مریم زارعی (کارشناس تولید محتوا) این مقاله را خدمت شما ارائه می کنم. امیدوارم از این مقاله لذت کافی را ببرید.

 

هنگام راه اندازی یک محصول/شرکت جدید یا پیشنهاد برای بودجه اضافی، پیش بینی در برابر TAM شما (کل بازار آدرس پذیر) یک جزء کلیدی است.

TAM یک بخش کلیدی از a است جذب کاربر استراتژی و کمپین سئوی شما به طور یکسان.

می تواند به شما کمک کند فعالیت های بهینه سازی را اولویت بندی کنید و پتانسیل ترافیک را بر اساس مجموعه کلمات کلیدی از پیش تعیین شده خود پیش بینی کنید.

کل بازار آدرس پذیر شما با کل بازار شما متفاوت است، زیرا اگر رقابت یا محصولات جایگزین با USP های متفاوت (پیشنهاد فروش منحصر به فرد) وجود نداشته باشد، کل بازار شما حداکثر فرصت بالقوه شما است.

TAM شما کسری از این بازار است اما بیشتر به بازار شما گره خورده است شخصیت ها و کاربران بالقوه که نیازهای آنها بیشتر با محصول/خدمت شما هماهنگ است.

فرمول کل بازار آدرس پذیر (TAM) چیست؟

فرمول تعریف شده برای محاسبه TAM شما (در یک مفهوم کلی تجاری) این است:

بازار بالقوه x موقعیت رقابتی = TAM

بازار بالقوه شما تعداد کاربران بالقوه است، به عنوان مثال تعداد کاربران ایمیل در جهان حدود 4.03 میلیارد تخمین زده می شود، اما اگر موقعیت رقابتی شما فقط برای کاربران ایالات متحده باشد، TAM شما تقریباً 250 میلیون است.

TAM شما همچنین می تواند تحت تأثیر کاربرانی باشد که از محصولات مجاور استفاده می کنند.

به عنوان مثال، فرض کنید شما یک سرویس آنلاین هستید که به عنوان یک USP اصلی بر حریم خصوصی کاربر تمرکز دارد.

در آن صورت، کاربران سایر محصولات متمرکز بر حریم خصوصی مانند شجاع (مرورگر) و DuckDuckGo ممکن است در TAM کلی شما قرار گیرد.

با این حال، وقتی به TAM SEO خود نگاه می کنیم، می توانیم از ابزارها و داده های موجود برای ایجاد تخمینی از کل TAM خود استفاده کنیم و سپس آن را بر اساس نیازهای بالقوه کاربر (مطابق با شخصیت های شما) تجزیه کنیم.

ایجاد TAM شما

برای من، ایجاد SEO TAM شما یک فرآیند سه مرحله ای است:

  • USP های محصول را به طور کامل شناسایی کنید و قابلیت ها (جاری، پیش بینی) بشناسید.
  • تحقیق جامع کلمات کلیدی پیرامون محصول/خدمات/پیشنهاد شما.
  • برآورد ترافیک (بر روی منحنی ها و تجزیه و تحلیل شکاف فرصت کلیک کنید).

برای اولین قدم، می‌توانید با ملاقات با صاحبان و مدیران محصول و پرسیدن جزئیات محصول، عملکرد، ویژگی‌ها و نقشه راه محصول، به این مهم دست یابید.

سپس می توان از این اطلاعات برای اطلاع رسانی در مورد تحقیق کلمات کلیدی خود استفاده کرد محتوای بهتر ایجاد کنید، بلکه یک تجربه کاربری معتبرتر است.

این امکان را به کاربر می دهد تا تجربه خود از محصول را با دقت بیشتری پیش بینی کند و هم ریزش و هم افزونگی را در خط لوله سرنخ های غیرمجاز کاهش دهد.

از نظر تجربه، این جلسات همچنین می‌تواند به شناسایی برخی زوایای بالقوه و پیام‌هایی که می‌تواند در محتوایی که رقبا نادیده می‌گیرند گنجانده شود، کمک کند.

مرحله دوم اجرای آن است تحقیق جامع کلمات کلیدی و دسته بندی این کار علاوه بر دسته بندی بر اساس قصد، فرصت خوبی برای دسته بندی بر اساس مرحله قیف است.

مرحله سوم ایجاد است تخمین ترافیک – و شما می توانید این کار را از طریق تحقیقات کلمات کلیدی خود، موقعیت های رتبه بندی فعلی وب سایت هدف خود (در صورت وجود) و اینکه آیا SERP ها (صفحات نتایج موتور جستجو) برای کلمات کلیدی حاوی ویژگی های SERP هستند یا خیر، انجام دهید.

برای نشان دادن این روند، من قصد دارم از شرکت نرمی به عنوان مثال استفاده کنم (استفاده از داده های در دسترس عموم از طریق ابزارهای سئو).

وب سایت نرمی در حال حاضر حدود 800 کلمه کلیدی را در ایالات متحده و بر اساس آن رتبه بندی می کند CTR تخمینی SERP داده هایی که اصطلاحات حدود 500 جلسه در ماه تولید می کنند.

اگر دامنه در هر 800 عبارت جستجو در جایگاه یک قرار گیرد، کل ترافیک ارگانیک بالقوه حدود 81000 خواهد بود.

اکنون، این مجموعه داده های خام را می گیرد. برای به دست آوردن یک برآورد TAM واقعی تر، شما همچنین باید:

  • عبارت‌های جستجوی دیگری را اضافه کنید که در حال حاضر رتبه‌بندی نمی‌کنید، اما می‌خواهید.
  • عبارت‌های جستجوی نامربوط را از مجموعه داده‌ها حذف کنید، به عنوان مثال مارک‌های تصادفی که در جایگاه 81 قرار می‌دهید، انتخاب شده‌اند، زیرا یک بار آنها را در یک پست وبلاگ ذکر کرده‌اید.

رتبه بندی برای موقعیت 1 برای تمام عبارات جستجوی احتمالی واقع بینانه نیست.

اما با استفاده از داده‌های خود، می‌توانید یک رویکرد پلکانی ایجاد کنید تا نشان دهید اگر شرایط 10 درصد بهتر، 20 درصد بهتر و غیره بود، چه پیشرفت‌هایی می‌توان انجام داد.

از این طریق، می‌توانید به سایر ذینفعان و سرمایه‌گذاران بالقوه نشان دهید که برای رسیدن به اهداف خاص ترافیک ارگانیک به چه بهبودی نیاز است – و سپس ارزش‌های تلاش را به منابع مورد نیاز پیوند دهید.

استفاده از TAM شما

علاوه بر پیش‌بینی ترافیک، داده‌های TAM شما می‌تواند بیشتر برای پیش‌بینی سرنخ‌ها و تراکنش‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

پیش بینی سرنخ

برای اکثر SaaS و تولید سرب شرکت های مدل، خط لوله مهم ترین معیاری است که اکثر ذینفعان سطح C و سایر ذینفعان به آن اشاره می کنند.

این را می توان به روشی مشابه با فرصت های ترافیکی بالقوه محاسبه کرد و با استفاده از داده های سرنخ موجود شما مدل سازی کرد.

با استفاده از برآوردهای نارمی، و با فرض اینکه آنها در حال حاضر هر ماه 11 SQL (سرنخ های واجد شرایط فروش) دریافت می کنند، می توانیم مدل سازی کنیم که به طور متوسط ​​38 جلسه برای هر SQL طول می کشد.

بر اساس آن نرخ تبدیل، فرصت بالقوه سرب در مجموعه کلمات کلیدی 2116 در ماه تخمین زده می شود.

باز هم، این در رتبه بندی 100٪ موقعیت اول مدل سازی شده است، اما مانند تخمین های ترافیک می توانیم این را بر اساس افزایش عملکرد افزایشی مدل سازی کنیم:

اگر عدد سرنخ پیش‌بینی‌شده در برابر مقدار سرنخ ضرب شود و برای پیش‌بینی بلندمدت بر اساس نرخ ریزش و LTV (ارزش طول عمر).

این همچنین می تواند تشخیص دهد که آیا مشکلات نگهداری وجود دارد یا خیر.

اگر خط لوله تعداد کافی برای ثبت نام آزمایشی رایگان را نشان می‌دهد، اما به تعداد کافی به کاربران پولی تبدیل نمی‌شوند، می‌توان تمرکز را بر روی محصول یا خدمات مشتری/SDR (نمایندگان توسعه فروش) و مشکلات احتمالی را با محتوا و پیام محصول در سایت معطوف کرد.

پیش بینی تراکنش

اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک هستید، می توانید پیش بینی مشابهی را برای تعداد تراکنش هایی که ممکن است به دست آورید و کل درآمد (بر اساس پیش بینی فعلی یا AOV) انجام دهید.

اگر داده های شما به صورت فصلی یا به دلیل ماهیت محصولاتی که می فروشید نوسان زیادی دارد، می توانید آن را بر اساس یک دسته محصول یا حتی یک دسته فصلی تقسیم کنید و پیش بینی ها را با هم ترکیب کنید.

مجدداً، می توانید کل داده های بالقوه تراکنش ارگانیک و درآمد خود را با سودهای افزایشی مقایسه کنید.

به عنوان مثال، آیا سفر فعلی کاربر و نرخ تبدیل سایت برای ایجاد سرنخ/معاملات مورد نیاز برای ایجاد ROI (بازده سرمایه) و رشد کافی است؟

پیش‌بینی تراکنش‌ها یا سرنخ‌های موجود می‌تواند به شناسایی فرصت‌ها و مشکلاتی کمک کند که در غیر این صورت ممکن است تا زمانی که از دست نرفته یا تجربه نشوند، آشکار نشوند.


سایر مقالات مرتبط با سئو سایت

سئو سایت در کرج

سئو سایت یعنی چه – ۵ کلید برنده شدن کسب و کار شما

چگونه سئو سایت را افزایش دهیم – ۳۰ دقیقه استراتژی سئوی محلی هر هفته

 


منابع محتوای {سئو سایت شرکتی با محاسبه کل بازار آدرس پذیر 1402 (TAM)} :

How To Calculate Your Total Addressable Market (TAM) For SEO

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید