آنالیز سئو سایت

آنالیز سئو سایت


Rate this post

سلام. {آنالیز سئو سایت در سال 2023 – خطرات تمرکز بر استراتژی های سئوی رقبا} ترجمه ای دیگر از سایت مرجع {Search Engine Journal} است که من امیر کرابی مشاور سئو و کارشناس دیجیتال مارکتینگ و محمد مهدی حسن زاده (کارشناس تولید محتوا) و مریم زارعی (کارشناس تولید محتوا) این مقاله را خدمت شما ارائه می کنم. امیدوارم از این مقاله لذت کافی را ببرید.

سوال امروز یک سوال سئو از پیتر است که می پرسد:

خطرات تمرکز بر کاری که رقبا انجام می دهند به جای ترسیم مسیر خود چیست؟ اگر همه رقبا به یکدیگر نگاه کنند، هیچ عدالتی وجود ندارد.

سوال عالی، پیتر! که اغلب ظاهر می شود.

اگر یک شرکت بر روی کاری که رقبا و رهبران صنعت انجام می‌دهند تمرکز کند، تجربه کاربری بهتر و راه‌حل‌های بهتری برای جستجوهای موتورهای جستجو ایجاد نمی‌کند.

این از فقدان تمایز فراتر می رود، اما ایده یکسان است: اگر همه برابر باشند، باز هم فقط یک برنده وجود دارد.

این شامل رتبه اول در سئو می شود، اما اینکه یک شرکت وابسته برتر بر اساس منحصر به فرد بودن، چه کسی را تبلیغ می کند، کدام شرکت یک مشترک پیامک و ایمیل دریافت می کند چون تجربه کاربری بهتری دارد.

اما قبل از اینکه به جزئیات سؤال شما بپردازم، دو نکته مهم وجود دارد که باید با رقابت خود تماشا کنید.

همیشه مراقب باشید که رهبر چه می کند و از چه کسانی تقلید می کند

وقتی بدانید که یک رهبر چه می کند و هرکسی که از رهبر پیروی کند، می تواند روندها و الگوها را در حین سقوط و افزایش مشاهده کند.

این به شما بینشی می دهد که چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست.

زمانی که متوجه شدید که آیا انجام کاری برای شما منطقی است یا خیر، زمانی را دارید که با مشاهده اشتباهات دیگران یاد بگیرید، در حالی که از زمان برای ساختن یک وب سایت بهتر استفاده کرده اید.

مطمئن شوید که صفحاتی که آزمایش می‌کنند و تغییر می‌دهند، سئو مهم هستند

من و چند نفر از همکاران صفحاتی از سایت های مشتریان را علامت گذاری می کنیم که برای سئو مهم نیستند.

ما در حال آزمایش آن برای کانال های دیگر هستیم و می دانیم که ترافیک سئو برای یک صفحه خاص مهم نیست. ما همچنین می دانیم که رقبا به این صفحات نگاه می کنند و همان تغییرات را ایجاد خواهند کرد.

وقتی تغییرات ایجاد می شود، رقبا به پای خود شلیک می کنند و ما جلو می رویم.

یک مثال خوب در این مورد: شرکتی است که تعداد بالایی از ترافیک جستجوی مارک را دارد.

اگر یک جستجوی مارک دار محرک اصلی ترافیک به صفحه اصلی و ترکیبی از گروه ها یا دسته بندی ها باشد، احتمالاً SEO در آن صفحه اهمیتی نخواهد داشت.

اینها چیزهایی هستند که ما UX و میانگین ارزش سفارش (AOV) را آزمایش خواهیم کرد. آزمایش‌کنندگان ما در مورد آنچه که در سئوی شما می‌گذرد نگران نخواهند بود، زیرا به هر حال ترافیک برند آن را پیدا می‌کند.

رقبای ما معمولاً به این موضوع فکر نمی کنند و به خود آسیب می رسانند. گاهی عمداً این کار را می کردیم تا از آنها جلو بزنیم.

از سوی دیگر، اگر همه به رهبر (و یکدیگر) نگاه می کنند، و شما کار متفاوتی انجام می دهید، ممکن است در موقعیت واضحی باشید که از منحنی جلوتر باشید.

متخصصان غیر سئو در آن شرکت‌ها ممکن است بگویند: «اما این کار را انجام می‌دهند، باید دلیلی برای آن وجود داشته باشد» و از آن پیروی کنند.

این به شما راهی واضح می دهد تا آنچه را که می خواهید انجام دهید و از رادارهای آنها دور بمانید.

اگر این مورد شماست، از آن به نفع خود استفاده کنید.

یک سایت با سرعت رعد و برق با یک پیام واضح ایجاد کنید که دقیقاً می گوید صفحه در مورد چیست.

اکنون، اسناد پشتیبانی، پرداخت آسان، سازندگان اعتماد، محتوای مرتبط (اگر ناشر هستید) و ویژگی‌هایی که سایت‌های دیگر فاقد آن هستند را اضافه کنید.

ویژگی‌ها می‌توانند عکس‌های فوری سبک زندگی، توصیفات، پرسش‌های متداول، مشخصات، یا حتی بلوک‌های کپی جایزه‌ای باشند که کاربردهای محصول و اطلاعات سازگاری را به اشتراک می‌گذارند.

وقتی همه روی یکدیگر متمرکز هستند، می توانید از این فرصت برای انجام کارهایی که از دست داده اند استفاده کنید و بر پیروزی تمرکز کنید.

این موقعیت همچنین به شما فرصتی برای تحقیق در مورد جستجوهای تکمیلی، موجودیت ها و موضوعات مرتبط می دهد.

هنگامی که آن را دارید، ویدیوهای مرتبط برای YouTube ایجاد کنید و ببینید که آیا می توانید اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا را برای جلب توجه به محتوای شما پیدا کنید در حالی که همه رقبای شما همین کار را می کنند.

انجام کاری متفاوت جذاب تر می شود زیرا در فضا منحصر به فرد است.

با تمرکز بر مسیر خود، خود را برای موفقیت آماده می کنید.

و با مشاهده کارهایی که دیگران انجام می دهند، می توانید از اشتباهات آنها درس بگیرید.

وقتی آنها این کار را انجام دادند، بپرید و فرمان را در دست بگیرید. و فقط به سئو فکر نکنید از تمام دیدگاه های بازاریابی به آن نگاه کنید.

سایر مقالات مرتبط با سئو سایت

سئو سایت در کرج

سئو سایت یعنی چه – ۵ کلید برنده شدن کسب و کار شما

چگونه سئو سایت را افزایش دهیم – ۳۰ دقیقه استراتژی سئوی محلی هر هفته

منابع و مواخذ {آنالیز سئو سایت در سال 2023 – خطرات تمرکز بر استراتژی های سئوی رقبا} :

What Is The Risk Of Focusing On A Competitor’s SEO Strategies

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید