استراتژی تولید محتوای سازمانی saas

استراتژی تولید محتوای سازمانی saas


Rate this post

سلام. {استراتژی تولید محتوای سازمانی SaaS 1402 (با مثال)} ترجمه ای دیگر از سایت مرجع {Search Engine Journal} است که من امیر کرابی مشاور سئو و کارشناس دیجیتال مارکتینگ و محمد مهدی حسن زاده (کارشناس تولید محتوا) و مریم زارعی (کارشناس تولید محتوا) این مقاله را خدمت شما ارائه می کنم. امیدوارم از این مقاله لذت کافی را ببرید.

 

یک تصور غلط رایج وجود دارد که وبلاگ بهترین استراتژی محتوا برای همه شرکت های SaaS است

در حالی که من وبلاگ ها را دوست دارم، آنها تنها یک تکه از پازل هستند و یک قطعه یک استراتژی جامع را ایجاد نمی کند.

با همکاری تعدادی از شرکت‌های SaaS در طول سال‌ها، متوجه شده‌ام که ایجاد مخازن محتوا اغلب با منحصربه‌فرد بودن سفرهای کاربر SaaS منطقی‌تر است.

در این مقاله، یاد خواهید گرفت که چگونه محتوای مقایسه، محتوای آموزشی و محتوای پشتیبانی می‌تواند کاربران را در نقاط تماس ضروری در مسیر تبدیل، وجذب کند.

مقایسه مخازن محتوا

مصرف‌کنندگان در فضای SaaS، در حین جستجو با پرسش‌های سرنخ راه‌حل، از پرسش‌های «در مقابل» و «جایگزین» نیز برای یافتن ارائه‌دهندگان خدماتی استفاده می‌کنند که ممکن است لزوماً برای عبارات محصول برند رتبه بالایی نداشته باشند.

این امر فضای رقابتی را در خارج از تنها افرادی که صفحه اول را برای عبارات هدف معمولی رتبه بندی می کنند، گسترش می دهد.

اینها ارزش استفاده از “هوش تجاری” همراه با معیارهایی مانند این حجم جستجو را دارند تا برای اولویت بندی صفحات مقایسه ای که باید تولید شوند.

تمرکز در اینجا بر ایجاد حجم بالای ترافیک نیست، زیرا هرکسی که نام تجاری X را در مقابل مارک Y جستجو می‌کند، سطحی از آموزش بازار خواهد داشت و احتمالاً نزدیک به تبدیل شدن است.

مخزن مقایسه Gitlab

Gitlab دارای یک مخزن مقایسه بزرگ است که در زمان نگارش شامل 123 صفحه و رتبه بندی برای 3024 کلمه کلیدی است که تخمین زده می شود 11000 جلسه در ماه ایجاد کند (Semrush US).

این یک مرکز محتوای قدرتمند است، زیرا Gitlab یک محصول پیشنهادی دارد که با تعدادی از ارائه دهندگان دیگر همپوشانی زیادی دارد.

این صفحات مقایسه به کاربرانی که در مورد ویژگی‌های محصول خاص تحقیق می‌کنند این امکان را می‌دهد تا Gitlab را در رادار خود قرار دهند، در صورتی که پلتفرم DevOps ممکن است مرتبط به نظر نرسد (بسته به دانش بازار مصرف‌کننده).

این همچنین به عنوان ابزاری برای انتقال کاربران به مرحله بعدی قیف با Gitlab عمل می کند و پیوندها به این صفحات به طور برجسته از صفحه اصلی پیوند می شوند.

صفحات مقایسه مفاهیم

Notion با جدا کردن دو رقیب اصلی خود Evernote و Confluence با صفحات مقایسه خاصی که به پاورقی سایت پیوند داده شده اند، رویکرد متفاوتی برای مقایسه محتوا در پیش گرفته است.

این صفحات از دانش بازار که از طریق بازاریابی عمومی و شهرت ایجاد شده است، با رتبه بندی صفحه مقایسه Evernote برای 208 کلمه کلیدی و رتبه بندی صفحه Confluence برای 82 کلمه کلیدی، سرمایه گذاری می کنند.

مخازن محتوای آموزشی

ارائه یک “ارزش پیشنهادی” واحد یا نگاه کردن به هدف جستجوی کلمات کلیدی به صورت خطی می تواند دشوار باشد.

سازمان‌های As-A-Service تمایل دارند پایگاه‌های مشتری متفاوتی با سطوح مختلف نیاز، قدرت خرید، و توانایی‌های فنی (و دانش) در مورد محصول داشته باشند، و همچنین رویکردی محدود برای بهینه‌سازی برای کاربران ارگانیک دارند.

به همین دلیل است که رویکرد محتوای‌هاب و رویکرد خندق SEO در این زمینه بسیار قدرتمند است.

از نظر دیدگاه سنتی سئو، محتوای خوب زیادی از جمله تعدادی از کلمات کلیدی هدف و تغییرات آنها ایجاد می کند.

با نگاهی گسترده تر، تولید محتوای قوی و غیر تجاری که تعداد زیادی از موضوعات (و پرس و جوهای جستجو) را در یک منطقه به خوبی ساختار یافته (و پیوند داخلی) وب سایت پوشش می دهد، یک مخزن محتوا با تعداد زیادی از ارزش های کاربری متفاوت ایجاد می کند. پیشنهاداتی که به کاربران در مراحل مختلف سفرشان پاسخ می دهد.

همچنین به بهبود ارتباط موضوعی دامنه به طور کلی کمک می کند.

هنگامی که یک مشتری SaaS در اواسط سال 2017 اولین بخش از آنچه که به یک “مرکز یادگیری” بزرگ و جامع تبدیل شد را منتشر کرد، Google شروع به خزیدن و دیدن ارزش در این حوزه محتوا کرد.

این وب سایت همچنین شروع به بهبود رتبه بندی در تعدادی از عبارات تجاری ارزشمند در صفحات فرود تجاری بیشتر کرد.

این مرکز آموزشی، چهار سال بعد، اکنون برای 151247 کلمه کلیدی (31000 مورد از آن در صفحه اول) رتبه بندی شده است. 1،378،281 جلسه ارگانیک در ماه ایجاد می کند حدود 25٪ از کل ترافیک ارگانیک تخمینی دامنه است.

هنگام ساختن مخازن آموزشی مانند این، ضروری است که تا حد ممکن از نظر تجاری ناشناس باشید. هدف این محتوا بهبود ارتباط موضوعی دامنه و آوردن کاربران به سایت است.

گنجاندن CTAهای تجاری شدید و زبان فروش در این صفحات می تواند ارزش پیشنهادی آنها را کمرنگ کند و پتانسیل رتبه بندی را محدود کند.

نمونه های گوگل از این هاب های محتوا در طبیعت عبارتند از:

  • مرکز یادگیری ایمپروا
  • دانشگاه اطلس.
  • آکادمی آسانا.
  • مرکز یادگیری ادوبی
  • آکادمی لبه StackPath.

مخازن آموزشی که یک مکان طبیعی در معماری یک وب سایت ایجاد می کنند که شامل واژه نامه های بزرگ اصطلاحی است که می تواند به صورت داخلی به هر دو صفحه در مرکز یادگیری و به صفحات تجاری پیوند دهد.

از مخازن محتوا پشتیبانی کنید

وقتی با یک شرکت SaaS (یا فناوری) شروع به کار می‌کنم، بخش پشتیبانی یکی از حوزه‌هایی است که در آن بیشتر «برنده‌های سریع» از نظر افزایش ترافیک مرتبط و تولید محتوا وجود دارد.

دلیل اینکه من می‌گویم «سریع» از نظر تولید محتوا این است که تمام محتوایی که باید انجام شود این است که درخواست کاربر را برآورده کند.

برای تعداد زیادی از مقالات و مدخل های پشتیبانی، این ها می توانند دو تا سه جمله کوتاه باشند که به اسناد یا مقالات صفحه های دیگر پیوند دارند.

برای یافتن سؤالاتی که باید در اسناد پشتیبانی خود به آنها پاسخ دهید، تعدادی از منابع وجود دارد که باید از آنها استفاده و ترکیب کنید:

  • ویژگی PAA گوگل (از افراد پرسیده می شود) گوگل.
  • Reddit، Quota، StackOverflow هر جایی که کاربران ممکن است سوالات مربوط به برند یا محصول شما را پست کنند.
  • ابزارهای سئو شخص ثالث که امکان فیلتر کردن سؤال را فراهم می کند.

در این فرآیند، ممکن است عناصری را نیز برای گنجاندن در مخازن دیگر خود بیابید، اما می‌خواهید در اینجا بیشتر بر برند یا محصول خود تمرکز کنید.

با تمرکز بر مرکز پشتیبانی، می‌توانید ارزشی را که به طور کلی برای سایت شما به ارمغان می‌آورد را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

به عنوان مثال، در نمودار زیر، بهینه سازی، هرس و تجمیع در اواسط سال 2016 آغاز شده است. ایجاد مقالات پشتیبانی مرتبط به یکی از ویژگی های GTM های محصول جدید (استراتژی های ورود به بازار) برای افزودن مداوم محتوا به آن منطقه از سایت تبدیل شد.

مرکز پشتیبانی عملکرد ارگانیک

نتیجه

در حالی که شرکت‌های SaaS نیازهای محتوای متفاوتی برای تحقق اهداف بازاریابی خود خواهند داشت، هدف همیشه یکسان است: یک کاربر را وارد تجارت خود کنید.

بنابراین، هر استراتژی محتوای موفقی باید به گونه‌ای سفارشی شود که با پیشنهادات مختلف برای انواع مختلف کاربران در طول سفرشان مطابقت داشته باشد.

و همانطور که با سه مثال بالا مشاهده کردید، استراتژی های مختلف می توانند در کنار هم بسیار خوب عمل کنند.

 


سایر مقالات مرتبط با سئو سایت

سئو سایت در کرج

سئو سایت یعنی چه – ۵ کلید برنده شدن کسب و کار شما

چگونه سئو سایت را افزایش دهیم – ۳۰ دقیقه استراتژی سئوی محلی هر هفته

 


منابع و مواخذ {استراتژی تولید محتوای سازمانی SaaS 1402 (با مثال)} :

How 3 Different Enterprise SaaS Content Strategies Work (With Examples)

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید